subota 09.01.2021.
21:06

Tim sa "Emirejtsa" stigao do četvrte uzastopne pobede.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Arsenala izborili su plasman u četvrto kolo FA Kupa pobedom protiv Njukasla nakon produžetaka 2:0 na svom "Emirejtsu".

Strelac vodećeg gola na meču koji je trajao 120 minuta bio je mladi engleski vezista Emil Smit Rou, koji se odlično snašao u 109. minutu.

Pobedu klubu iz severnog Londona potvrdio je Pjer Emerik Obamejang osam minuta kasnije posle asistencije izvanrednog Kierana Tirnija.

Arsenal je dominirao ceo meč, dok su gosti sa severa Engleske, koji su nedavno izvukli bod protiv šampiona Liverpula, svesno išli na penale.

Uprkos tome imali su lepu priliku u 56. minutu preko Endija Kerola, koji je upropastio izglednu šansu.

Arsenal je uglavnom pretio preko brzonogih krila Nikolasa Pepea i Bukaja Sake, ali su gosti ponovo zapretili preko u nadoknadi meča, kada je udarac Kerola odbranio Bernd Leno.

U produžecima domaći su iskoristili zvanje favorita i plasirali se u naredno kolo stigavši do četvrte uzastopne pobede u svim takmičenjima.