utorak 04.04.2017.
23:21

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Real Sosijedad kod kuće i ponovo su treći, dok je Viljareal preskočio dva rivala i popeo se na peto mesto pobedom u Andaluziji.

EPA/MARISCAL

Izabranici Dijega Simeonea savladali su na svom "Visente Kalderonu" ekipu Real Sosijedad sa 1:0 (1:0).

Sosijedad je bio bolji rival u uvodnim minutima, posebno agilan bio je Berčiče, ali je onda usledila inicijativa domaćina.

Najpre je Grizman pripretio u 22. minut, da bi šest minuta kasnije Felipe Luis doveo "Jorgandžije" u prednost.

Primio je Brazilac odličan pas Fernanda Toresa i lako matirao Rulija. To je drugi gol levog beka Atletika u poslednja dva susreta,, dok je Tores došao do svoje treće asistencije u poslednja dva kola.

Šest minuta kasnije nova prilika za domaćina, ali se stativa isprečila "El Ninju" da upiše pogodak.

Karasko je imao šansu u smiraj prvog dela, ali je Ruli fantastično sačuvao svoj gol.

U nastavku je Atletiko nastavio sa dobrom igrom, Ruli je u par navrata jako dobro intervenisao, a najveću opasnost po golmana gostiju predstavljao je raspoloženi Anhel Korea, koji na kraju ipak nije imao sreće da se upiše u listu strelaca.

Do kraja nije bilo promene rezultat, Atletiko je ponovo treći sa tri boda više od Sevilje, ali i jednom utakmicom više od Andalužana.

Viljareal je slavio na "Benito Viljamarinu" protiv Real Betisa sa 0:1 (0:0).

Viljareal je bio daleko konkretniji rival od domaćina, u prvih 45 minuta su pretili preko Sansonea i Adrijana, ali nisu uspeli da dođu do gola.

Ipak, nakon samo dva minuta igre u nastavku, bivši igrač Atletiko Madrida Adrijan Lopez postiže gol, nakon lepog centaršuta Hoze Anhela.

Domaćin je do kraja pokušavao da dođe do izjednačenja, pretili su Sanabrija i Alegrija, ali je mreža gostiju mirovala.

Mogao je Bakambu da otkloni sve sumnje u 86. minutu, ali je napadač iz Demokratske Republike Kongko za malo bio neprecizan.

"Žuta podmornica" je sada na petom mestu na tabeli, imaju samo bod više od Bilbaa, dok je Betis 14. sa 31 bodom, devet više od Hihona koji je prvi ispod crte.