Atletiko protutnjao Seviljom, Valensiji samo bod

nedelja 30.08.2015.
22:27

Derbi drugog kola Primere odigran u Sevilji, gde je Atletiko deklasirao domaćina! Za to vreme, Valensija na svom terenu se namučila protiv La Korunje.

BETA/AP Photo/Francisco Seco

Posle današnje pobede Eibara nad Bilbaom (2-0), nedeljni program u Primeri nastavljen je mečevima u Sevilji i Valensiji.

Sevilja je na svom terenu doživela ubedljiv poraz od madridskog Atletika, rezultatom 0-3 i tako ostala na samo jednom osvojenom bodu iz prvog kola protiv Malage.

Trijumf ''Jorgandžija'' najavio je Koke, vodećim pogotkom u 35. minutu, posle asistencije Antoana Grizmana.

Nada Sevilje da bi mogla do preokreta u ovom meču trajala je do 79. minuta, a onda je Gabi duplirao prednost Atletika i otklonio sve dileme.

Tačku na trijumf Madriđana stavio je Džekson Martinez, prelepim golom u 85. minutu.

Golove možete da pogledate OVDE.

Valensija na Mestalji nije uspela da opravda ulogu favorita u duelu sa La Korunjom. Taj meč je završen bez pobednika, rezultatom 1-1.

Perez je u 39. minutu doveo goste u vođstvo, a konačnih 1-1 postavio je Negredo šest minuta kasnije.

U nastavku golova nije bilo, a Valensija je meč završila bez isključenog Barahana, koji je u 85. minutu dobio drugi žuti karton.

22 Komentara

Crnogorac
Monday, 31.08.2015
01:02

Jeste li primjetili kako se povecao broj navijaca atletiko madrida od 2013/2014......Vjestacki navijaci koji koji nisu ni pomisljali da navijaju za Atletiko prije,cast izuzecima!

AtleticoDeMadrid
Tuesday, 01.09.2015
10:48

Cisto da se zna, pratim Atletiko jos kada su za njega igrali Ibagaza, Moreno, Perea, Pernia, A. Lopez, kasnije Tores, Aguero, Forlan, Petrov, Maxi Rodrigez, Falkao, Kosta, itd, posto cesto komentarisem kada je u pitanju ATM, samo da se zna da nisam vestacki navijac i da navijam za taj klub i kada gubi i kada pobedjuje. AUPAAAA ATLETI!

maker
00:05

Najjača Sevilja, veliki osvajač premoćne Lige Evrope :FP

@stats
17:04

Sevilja je predhodni put izgubila na svom stadionu jos u sezoni 2013/14.Eto,posle vise od godinu dana izgube po prvi put i nadje se neko da omalovazava takvu ekipu.

real4ever
00:01

Bunkeraš Simeone odnese sva tri boda, hajde inekako što je pobijedio nego 3:0, onaj ko nije gledao utakmicu rekao bi da su oni bili toliko bolji da su raskovali Sevilju. Upravo je bilo obrnuto, Sevilja je posle 0:1 krenula na sve ili ništa da bi izjednačila, Atletiko ih je kaznio u finišu i dao još dva gola. Iskreno mislim da Sevilja nije zasluzila da izgubi sa ovolikom razlikom, pogotovo što je Atletiko većinu vremena proveo u svojih 16 metara. To je fudbal, ne iskoristiš svoje šanse protivnik svoje iskoristi i pobijedi.

Diego Forlán Corazzo
Sunday, 30.08.2015
23:39

Sjajno! Bravo momci. Kakav potez Grizmana kod prvog gola. Onaj Gabijev mi se ne svidja, malo mi to nekako izgleda pokvareno, bezobrazno, a sta reci za Dzeksona osim da ocekujem jos onakvih golova. AUPA ATLETI!!!

(anti)talentovan lik
23:06

Atletiko posluje dobro gotovo kao Juve cini mi se, naprave igraca (uglavnom ga dovedu za mizernu sumu) i prodaju ga barem 3x vise, i onda dovedu nekog boljeg za te pare da ga zamijeni, bravo za to.A je li ovo ta famozna Sevilja iz top 5 u Spaniji sto osvaja najneprestiznije takmicenje u Evropi svake godine da bi ispala kao 3. u grupi u LS samo da bi taj ciklus ponovila? P.S. U LE ne kazem da nema dobrih timova, pogotovo ove godine ako se iole budu trudili, ali problem je sto vecina klubova iz top 5 liga petice gleda na LE kao na Ligaski Kup.Nadam se da ce se potruditi ove godine da imamo sta cetvrtkom da radimo od cetvrt-finala pa nadalje.

Madridista
00:18

Nije to, svakom se desi los dan, a ta Sevilja bi tvoj Liverpul sa zemljom sravnila, izmedju ostalog vidjecemo ko ce dalje u Ls dogurati, englezi ili spanci.

20:48

Sa zemljom sravnila? Ni na jednoj poziciji nije popunjena bolje od Liverpula (Racunam Sakoa kao stopera, nemoj da se hvatas za Lovrena), ama bas nidje nije bolje popunjena.Ako bi se sudilo po EPL standardima (grublja liga) barem nerijeseno, pobjeda je vjerovatnija od poraza za Liverpul ;)

Rulermaster
14:09

Nemoj da umanjujes uspehe jedne ekipe kao sto je Sevilja. Liverpulu mogu da predaju fudbal...

ppera 1
22:59

Vrlo dobra Sevilja brutalno je kažnjena zbog taktički pogrešnog pristupa utakmici. Atletiko je stigao i da im izblokira sve pokušaje šuteva ka golu i da kazni skoro sve greške Sevilje u odbrani. Lep domaći zadatak za buduće protivnike Atletiko Madrida, da prouče ovu utakmicu i da vide kako se ne sme igrati protiv njih...