Atomski fudbal na "Enfildu", Bijelsa odmah odgovorio Klopu, ali zbog ovoga je Liverpul šampion!

subota 12.09.2020.
18:48

Dva pogotka u uvodnim minutima susreta.

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Fudbaleri Liverpula krenuli su u odbranu titule, dočekali su na startu nove sezone povratnika u najviši rang, ekipu Lids junajteda.

Postave pogledajte OVDE.

Poveli su već u četvrtom minutu, novajlija Koh je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, Salah je preuzeo odgovornost i sa bele tačke matirao Melijea.

Ipak, usledio je jak odgovor Lids, prvo je Košta postigao pogodak, koji je poništen zbog ofsajda, a onda u 12. minutu gosti stižu do izjednačenja.

Sjajan pas Kalvina Filipsa ka Herisonu, koji uspeva da pobege Arnoldu i uđe u kazneni prostor "Redsa", namesti se na udarac i matira Alisona za 1:1.

Ipak, nije dugo trebalo Livepulu da povrati prednost, desetak minuta kasnije nakon kornera Robertsona najbolje u kaznenom prostoru Lidsa skače Van Dajk, koji glavom matira Melije za 2:1.