Badelj presudio Rimljanima, bodovi ostali u Firenci!

nedelja 18.09.2016.
22:43

U poslednjoj večerašnjoj utakmici četvrtog kola Serije A, Fiorentina je na svom terenu savladala Romu.

Beta/AP Photo/Fabrizio Giovannozzi

Prvi poraz u novoj sezoni Serije A, ekipa Rome pretrpela je večeras na ''Artemio Frankiju'' u Firenci.

Domaća Fiorentina je u meču četvrtog kola trijumfovala rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je hrvatski internacionalac Milan Badelj u 82. minutu.

On je sa više od dvadeset metara uputio precizan udarac u donji desni ugao gola gostiju, lopta je pogodila stativu i odbila se u mrežu.

Taj pogodak Milana Badelja možete da pogledate OVDE.

Mogla je Roma u poslednjim trenucimameča i do izjednačenja, ali je Florenci propustio stopostotnu priliku sa desetak metara, iskosa sa leve strane, kada je njegov udarac zaustavio golman Tatarušanu. Lopta se potom odbila do Džeka, međutim i njegov šut je izblokiran.

Vršila je Roma veliki pritisak i u preostalih minut-minut i po, pokušavao je i Frančesko Toti u par navrata, ali je na semaforu ostalo 1:0 za ''Violu''.

Trijumfu Fiorentine doprineo je i naš Nenad Tomović, koji je odigrao svih 90 minuta.