Bajkoviću puna mreža, Lirs ipak izbegao poraz!

subota 13.12.2014.
23:34

Imala je ekipa Lirsa lepu priliku da se večeras makar približi begu sa dna tabele šampionata Belgije, ali od toga nije bilo ništa. Osvojeni bod slaba uteha...

lierse.com
lierse.com

Ekipa Slaviše Stojanovića iz kola u kolo sve više ''klizi'' ka drugoj ligi. Večeras su u meču 19. kola na svom terenu igrali nerešeno, 3-3, protiv prosečne ekipe Vesterloa, a na kraju čak mogu da budu i zadovoljni konačnim ishodom.

Naime, gosti su u razmaku od 29. do 33. minuta dva puta savladali Bobana Bajkovića i Vesterlo je prvo poluvreme rešio u svoju korist sa 2-0.

Ipak, Lirs je sjajno ušao u drugi deo igre i već za deset minuta u nastavku meča stigao do izjednačenja.

Navijači domaćih su se nadali potpunom preokretu, ali je Kofi u 63. minutu vratio prednost Vesterlou - 2:3!

Sam finiš je ponovo pripao Stojanovićevom timu, koji je golom Nvofora u 85. minutu stigao do konačnih 3-3 i bar jednog osvojenog boda.

Lirs već dugo nema pobedu u prvenstvu, samo tri puta su slavili u 19 kola i ubedljivo su poslednji sa 14 bodova. Tri boda više ima pretposlednji Serkl Briž.

A za razliku od Lirsa, Genk se učvrstio u vrhu tabele, ubedljivom pobedom nad Kortrajkom, rezultatom 3-0.

Sergej Milinković-Savić je odigrao svih 90 minuta u pobedničkoj ekipi, dok je Aleksandar Čavrić ceo meč presedeo na klupi.