subota 10.12.2016.
14:49

Konačno pobeda Katalonaca, posle tri uzastopna remija u Primeri.

Beta/AP Photo/Alvaro Barrientos

Fudbaleri Barselone pobedili su u Pamploni ekipu Osasune rezultatom 3:0 (0:0) u 15. kolu španskog prvenstva.

Strelci za Barselonu bili su Luis Suarez u 59. i Lionel Mesi u 72. minutu, a ovaj tandem je mogao da postigne minimum još toliko golova.

U prvih 20 minuta, Suarez je propustio dve, a Mesi jednu stopostotnu šansu, posle situacija jedan na jedan sa golmanom.

Kazna je umalo usledila u finišu prvog poluvremena, kada je napadač Osasune Rijera zakasnio za korak ispred sam gol linije.

Barselona je u prvom poluvremenu imala preko 10 šuteva ka golu, od toga četiri zrele prilike, ali su mreže ipak ostale netaknute.

U drugom delu igre, Barselona je dodala gas, iako su domaći imali prvu veliku priliku kada je Leon pogodio prečku posle pokušaja loba.

U 59. minutu posle lepe akcije po levoj strani, Alba je uposlio Suareza, a ovaj sa pet metara pogodio prazan gol za 0:1.

U 72. minutu, na sličan način, posle dodavanja Albe sa levog boka, Mesi šalje loptu u drugi ugao za 0:2. U nadoknadi vremena, Mesi je lepim golom sa desetak metara postavio konalnih 0:3, a Argentincu je ovo bio 11. gol u sezoni i sada je prvi strelac u Primeri sa pogotkom više od Suareza i Kristijana Ronalda.

Posle ove pobede, Barsa se približila Real Madridu na tri boda, ali Madriđani večeras od 20.45 dočekuju Deportivo iz La Korunje.

75 Komentara

Czvlfcint
Thursday, 15.12.2016
14:55

Gde je ovaj fudbal otisao,nekada se navijalo za ekipu a danas za Mesija i Ronalda.

17:03

tako je , konacno neko s kim se razumem na ovom sajtu

Steffi
Saturday, 10.12.2016
17:17

Zar ne mislite da je jadno sto jedan covek pljuje ovde sve redom sa razlicitih profila, sajt je postao smesan sto se komentara tice, godinama sam ovde i ovo je postalo strasno.

Lecter
17:40

Jadno jeste ali sta ces danas je svakom internet dostupan i svakakvih komentara se nacitamo.

mIadenq
17:41

Strasno, bitno je da se sankcionisu i najbanalnije stvari i ne odobravaju se kom, ali zato jedan lik bez problema ima 20-30 naloga sa kojih djeli minuse i pljuje. Ja dole ovom jednom ostavio komentar da je Realov bot, posto spamma iste gluposti non stop, i naravno 'nije u skladu' bilo haha.

Stefan Kuzmanovic
17:04

Veceras Real odlazi na +6 ponovo :D

Rise up
16:58

Samo da se smanje promasaji zicera u nastavku sezone.Iniesta je bio odlican kako vlada terenom,Mesi lepi potezi,dobro odigrao i Alba.

P. S.
16:44

Da, ispromašivali se i rešili utakmicu, a van njih Inieste i Albe niti ima ko da promaši, a još manje da reši utakmicu. Upravo to i ostaje najveći problem Barse ove sezone; ovakve utakmice bi Barsa rutinski morala da rešava bez kompletnog MSN trija, Ineste i Albe, a ne vidim ni da su blizu tome. Pobeda je naravno apsolutno zaslužena, a trebala je da bude izražena sa makar 5 golova razlike.

16:44

sad ce real ispustiti bodove bez ronalda ,benzeme,bejla nema ko da da gol jedino ako ramos nesto ne uradi

Ivanp
17:43

Neke stvari su u sezoni zapisane,sponzori,kladionice itd..barsa je takodje prosle god pred put na istok remizirala bas sa deportivom cini mi se,tako da to mi se cini izgledno!

Ivanp
16:09

alba je bio sjajan kao i citava ekipa,ali ljudi niko nema uticaja na igru kao mesi,sva tri gola su plod dobre igre cak i po ovakvom terenu!

Roči Salamanka
16:09

Plakacemo kada se Mesi povuce,momentalno brisem nalog kada se to desi.....

16:06

Odlicna utakmica Barse. Jeste Osasuna poslednja na tabeli, ali uvek je tesko kada se ispromasujes protiv ovakvih timova. Imala je srece Barsa sto je onaj udarac zavrsio na precki. Suarez moze bolje, ali gol se pise. Nemam posebnu zamerku. I Gomes vec drugu utakmicu igra sasvim dobro. Usporava igru, ali u defanzivi je odlican i cvrst. Imao je solidnih prodora. Mesi se ispromasivao, ali i ovde je prvi strelac lige iako uvek govorim da nisu golovi uvek merilo da igrac odigra dobru utakmicu. Drugi gol Mesija sjajan i samo neka tako nastavi.

16:01

Evo zasto treba da Enrike ide zato sto je slepao Nejmara u prvi tim nije imao m... da ga ostavi na klupi rekao sam kada nema Nejmara Barsa ce lagano dobijati sve utakmice kako se lakse igra kada nema njega u timu Menhegladbah Osasuna

Samo Barsa
16:01

Mesi se poigrava sa odbranom Osasune, neverovatan drugi pogodak Mesija, sam protiv cetvorice.

16:45

a kad to drugi rade istim ekipama onda je to nista , to su prijatelju dvostruki standardi

mIadenq
17:43

Pa 'prijatelju' koji drugi to rade istim ekipama? Valjda nisi toliko nepovezan sa stvarnim svijetom da mislis na Ronalda?

Lecter
16:01

Kakvi promasaji prvo poluvrijeme 5-6 sansi 100%. Nonsalantno Barsa u pojedinim trenucima igra.