utorak 23.04.2019.
23:22

Katalonce još samo teorija deli od osvajanja titule, verovatno će se to dogoditi već u sledećem kolu.

Beta/AP Photo/Alvaro Barrientos

U utakmici 34. kola španske Primere, Barselona je večeras kao gost savladala ekipu Alavesa sa 2:0.

Ovo je Barsina 24. pobeda kojom su došli do 80 osvojenih bodova i na četiri kola pre kraja sezone imaju 12 bodova više, ali uz meč više od drugoplasiranog Atletika.

Leo Mesi je ovoga puta utakmicu posmatrao sa klupe za rezerve, a u igru je ušao tek u poslednjih pola sata. Ipak, i bez njegove pomoći gosti su postigli oba gola.

Samo pet minuta kasnije prednost Barselone je duplirana. Igranje rukom domaćeg fudbalera u kaznenom prostoru Alavesa sudija Vega je okarakterisao kao jedanaesterac za Barselonu, ali tek posle korišćenja VAR tehnologije.

Precizan sa bele tačke bio je Luis Suarez, koji je postavio konačnih 2:0 za Barsu. Minut kasnije, Leo Mesi je zamenio Dembelea, ali se rezultat do kraja meča nije menjao.

U domaćem timu naš internacionalac Darko Brašanac je priliku da zaigra dobio od početka drugog poluvremena, kada je zamenio Rolana.

00:14

S takvom formom pa i igrom nemaju nikakvih šansi protiv Liverpula.

Kive
01:46

Da li ti kontas da je Barsa igrala sa 40% snage.

_mladenq
14:25

je l' ti to valverde javio ili si ti, onako, odokativno to zakljucio?

Rajko Mitic
07:43

Razbice Barca Liverpul

P. S.
Tuesday, 23.04.2019
23:39

Da bi u prvom poluvremenu Barsa sa 80% poseda bila podjednako bezopasna kao i Alaves sa 20% potrebno je bilo da S. Roberto igra levog beka, da Dembele uopšte ne učestvuje u igri (tj. da svakih 10 min zatraži loptu, proba 2-3 driblinga, naravno ne uspe i bude miran u narednih 10 minuta), da Kutinju treba čitava večnost da se oslobodi lopte ili namesti na šut, da Alenja ne zna šta će sa loptom na sredini zahvaljujući (ne)kretanju saigrača, da Suarez predano vodi računa da je u svakom trenutku na pogrešnom mestu ili u ofsajdu i da Semedo odigra jednu od svojih najslabijih partija u dresu Barse.

Da bi se dao gol bilo je dovoljno da se S. Roberto vrati na desnu stranu i uputi prvi ispravan pas u završnoj trećini terena, te da Suarez preskoči kontakt sa loptom. Igra Kutinja se dosta popravila, Dembele izašao napolje da ne smeta, a ulazak Messija više nije ni bio potreban nakon 0:2.

Don Andres
00:15

opasno me nervira koliko kutinjo gnjavi loptu.. nevjerovatna stvar za igraca njegove klase

P. S.
14:57

Jos vise me nervira sto nista nije uradio da se prilagodi cinjenici da u Primeri nema toliko slobodnog prostora kao u PL. Svi koji su dosli odatle imali su isti problem, neko se relativno brzo prilagodio, neko malo sporije, a on nikako i kao da ga to mnogo i ne zanima. Nakon nekoliko uvodnih golova sa istog mesta vise ga niko nije pustao da namesta loptu na svoj 'krstic' i zabija golove, pa mu je valjda jos tada moralo biti jasno kako bi nesto morao da promeni u nacinu igre?

Mirjevac
00:18

Ako si navijac Barce a sve negativno pises o igracima i o treneru i samom klubu, mislim da ti nisi nikakav navijac, vec jedan kriticar!

Forca Barca
23:28

Izgledalo je prilicno rutinski,Alaves previse defanzivno odigrao...

Don Andres
23:26

alena ce biti izuzetan ukoliko ga mag i njemu slicni pojmasi ne uniste. posjeduje izuzetnu fudbalsku inteligenciju..

_mladenq
00:42

ono kad Alenja ofanzivno u jednoj utakmici doprinese kol'ko i Rakitic za sezonu...

Aleksandar Kosic
18:00

Majstore Rakitic je postizao golove za Barcu u finale LS. . . Rakitic kakav god da je igrac po tebi iza sebe ima rezultate. . . Koliko god zelio ti kao kriticar (posto sigurno nisi navijac Barce) da ga osporis ne ide ti.