nedelja 17.02.2019.
12:05

Sve je juče zavisilo od maestra.

Epa/Facundo Arrizabalaga

Neko ko nikada nije gledao fudbal juče je u utakmici Barselone i Valjadolida mogao da se uveri u magiju Lionela Mesija.

Argentinski fudbaler je briljirao, niti jedna akcija Barselone nije mogla da zaobiđe Lionela Mesija, a kao dokaz pronalazimo brojke.

Juče je bio neverovatan, iako je promašio penal. Svaki šut Barselone je ili od Lionela Mesija, ili je igrač koji je šutirao dobio loptu od Lionela Mesija. Možda bi ovo bilo i normalno, da Barselona nije šutirala 20 puta ka golu protivnika.

Čak 12 puta je Mesi šutirao, samo briljantnost Masipa u jučerašnjoj utakmici je dovela do rezultata koji je bio 1:0.

10 Komentara

Catalá
Sunday, 17.02.2019
18:14

Barsa itekako može bez Mesija,samo da se okrene kurs,a ne da zavisiš od jednog igrača.Pa šta je on ,Staljin,Tito,Fidel Kastro...?

P. S.
17:36

Međ' slepcima jednooki je prvi. Za nekoga ko je poklonio toliko lopti protivniku za kontranapade pokušavajući presporim driblinzima da prođe kroz trojicu smešno je reći da je bio briljantan, makar se taj i ne zvao Messi. Druga je stvar što Barsa bez njega ne bi napravila niti jednu šansu, niti bi ijednom šutirali na gol, ali ta činjenica nikako ne govori da je bio 'briljantan', naprotiv, već da je potpuno uništavanje tima preblag opis ovoga što je Valverde uradio sa Barsom.

Rise up
16:30

Igra mozgom. Mada sinoc je dosta lopti izgubio. Ali ono sto je cinjenica on uvek ide ka golu i nesto se desava,ne vraca loptu stoperima,lako je vratiti loptu nazad prvom do sebe. Iz nikakve situacije u stanju je da spoji saigraca sa golom i namesti zicer. A konstantno ga cuva 2-3 igraca.

VelikaNeznalica
15:44

Pa jeste li gledali utakmicu? U prvom poluvremenu je izgubio 8 lopti, od toga su 3 stvorile direktnu kontru protivniku. U drugom poluvremenu je druga prica, ali nije to onaj pravi Mesi.

_mladenq
14:06

ako je briljantnost izgubiti loptu jedno 20x u prvom halfu i biti direktan razlog za 3-4 odlicne kontre protivnika, onda da, bio je briljantan