nedelja 19.07.2020.
18:12

Preuzeo je tron od Ćavija.

EPA-EFE/ALBERTO ESTEVEZ

Fudbaleri Barselone u poslednjem kolu španske Primere gostuju u Vitoriji ekipi Alavesa, a nakon 45 minuta igre vode sa 3:0.

Već u 24. minutu su gosti stigli do prednosti, a ispisana je i istorija.

Mesi je pronašao Fatija, a ovaj put do mreže rivala za 1:0.

Bila je to 21. asistencija argentinskog fudbalera ove sezone, pa je tako postavio rekord španske Primere.

Upisao se i u strelce 10ak minuta kasnije, prihvatio je pas Rikija Puđa i sa par metara lako zatresao mrežu rivala.

Na 3:0 povisio je Suarez u 44. minutu, Mesi je poslao loptu na levu stranu ka Albi, ovaj je na prvu poslao ka Suarezu, kojem nije bilo teško sa par metara da postigne pogodak.

Barsa je u prošlom kolu ostala bez titule, ali je Mesi nastavio da dominira, postigao je 24 pogotka i upisao 21 asistenciju u Primeri ove sezone.