Barsa vodila, pa gubila, Luk de Jong heroj, Espanjol ispustio pobedu u 97. minutu!

nedelja 13.02.2022.
22:58

Neverovatan pad Barselone.

EPA-EFE/Andreu Dalmau

Fudbaleri Espanjola i Barselone remizirali su večeras rezultatom 2:2 u derbiju 24. kola La Lige.

Ćavi je izveo identičan sastav kao protiv Atletika, samo što je suspendovanog Danija Alveša zamenio Seržinjo Dest.

Barsa nije mogla da zamisli bolji početak, pošto je već u drugom minutu Alba sjajno pronašao Pedrija, koji je od stative savladao Dijega Lopeza za 0:1.

Mogla je Barsa da dupli prednost, Adama Traore je imao veliku priliku, sa 10 metara šutirao je direktno u golmana Lopeza.

Espanjol je uspeo da izjednači iz svog prvog udaraca u okvir gola, Dest i Arauho nisu bili dovoljno agresivni, Darder se namestio i pogodio sam ugao za 1:1.

Veliki problem za Barsu bila je povreda Arauha, koji je na poluvremenu ostao u svlačionicu, a ušao je Erik Garsija.

Barsa je u drugom poluvremenu dodala gas, igrala samo pred golom Espanjola, a u 56. minutu Gavi je postigao gol, ali je VAR signalizirao ofsajd poziciju De Jonga, koga je nesrećno pogodila lopta tokom akcije.

Ćavi je dodatno pojačao napad, ušao je Obamejang umesto De Jonga, ali je  usledio novi šok.

Erik Garsija se očajno postavio, lopta ga je preletela, a Raul De Tomas rutinski pogađa za potpuni preokret i 2:1.

Barsa nije imala šta da izgubi, ušli su i Dembele i Niko, umesto Gavija i Albe, ali su gosti teško dolazili do šansi.

U finišu su isključeni Pike i Melamed zbog koškanja, ali tu nije bio kraj.

U poslednjim trenucima meča, Luk de Jong je glavom zakucao posle Traoreovog centaršuta za 2:2!

Barsa je izvukla bod, ali to joj je slaba uteha, ostala e i bez Pikea i bez povređenog Arauha pred pakleno gostovanje Valensiji u narednom kolu.