sreda 06.01.2021.
22:55

Barselona uspešna na gostovanju Bilbau.

EPA-EFE/Luis Tejido

Barselona je uspela da slavi na gostovanju na "San Mamesu" pošto je pobedila domaći Bilbao u okviru odložene utakmice drugog kola Primere, bilo je 2:3 (1:2).

Već u trećem minutu Bilbao je poveo, bila je to brza kontra, Garsija je poslao loptu Vilijamsu, on se nekako prelako oslobodio protivničkog fudbalera i šutirao u mrežu za 1:0.

Barsa je vrlo brzo izjednačila rezultat.

Mesi je duboko centrirao, De Jong je bio na drugoj stativi, prebacio je u srce peterca gde je bio Pedri koji uspeva da pogodi za 1:1 u 14. minutu.

U 38. minutu magična akcija Pedrija i Mesija, fantastično je Pedri uposlio Argentinca kojem nije bilo teško da pogodi praktično prazan gol.

Da je danas Mesijev dan dokazao je i u 62. minutu. Argentinac se odjednom trgao ka kaznenom prostoru, prišao golu, dobio pravovremenu loptu od Grizmana i pogodio mrežu na sjajan način, bilo je neodbranjivo za 1:3.

Atletiko je smanjio do kraja utakmice, Lionel Mesi je napravio nešto sebi nesvojstveno, pogrešio je u predaji lopte na kritičnom mestu, a nakon dodavanja Berenguera, Muniain uspeva da pogodi za konačnih 2:3.

Barselona je konačno izbila na mesto koje vodi u Ligu šampiona, sada su samo iza Atletika i Reala, videćemo imaju li snage za eventualni napad na titulu.