subota 02.04.2016.
17:54

"Jorgandžije" brojale do pet protiv Betisa i sa puno samopouzdanja dočekuju okršaj sa Barselonom u Ligi šampiona.

BETA/AP Photo/Francisco Seco

Atletiko je lako stigao do pobede protiv Betisa. "Jorgandžije" su u finišu prvog poluvremena završile posao, do kraja bez suvišnog trošenja energije privele meč kraju i razmišljale o predstojećem meču Lige šampiona protiv Barselone.

U finišu prvog poluvremena slomljen je otpor Andalužana.

Prvo je Fernando Tores pobegao odbrani gostiju, možda je bio u malom ofsajdu, rutinski je prebacio Adana i načeo Betis.

Nekoliko minuta kasnije Antoan Grizman je duplirao prednost Atletika, pobednik se nazirao.

U nastavku je domaćin nastavio sa dobrom igrom, Korea je upisao asistenciju, Huanfran se ubacio iz drugog plana i povećao prednost Atletika na 3:0.

Betis je utešni gol postigao nakon greške Jana Oblaka, iskusni Kastro na pravom mestu.

Ali, to kao da je samo naljutilo Simeoneov tim, Korea koristi grešku odbrane, pokazuje altruizam, uposlio je Grizmana koji postiže 19. gol u sezoni.

I onda u nadoknadi i peti gol, Tomas postiže prvi gol ove sezone, rezervista iz Gane je postavio konačnih 5:1!

Golove možete videti ovde.

Atletiko je prišao Barsi na šest bodova, videćemo može li Real večeras u "El Klasiku" da Primeru učini zanimljivijom i pomogne gradskom rivalu.

Večeras od 18:15 Valensija gostuje na Kanarima protiv Las Palmana, od 20:30 je "El Klasiko", a od 22.05 derbi Galicije između Selte i Deportiva.