utorak 18.08.2020.
21:51

Odigrane tri utakmice kvalifikacija za Ligu šampiona.

Sportske.net/Aleksandar Obrenović

Fudbaleri Karabaga pobedili su danas na svom terenu makedonski Sileks sa 4:0 i plasirali se u drugo kolo kvalfikacija za Ligu šampiona.

Strelci za Karabag bili su Hajme Romero u 11, dva puta Donald Gerje u 40. i 51. i Mahir Emreli u 80. minutu.

U drugom kolu Azerbejdžanci čekaju boljeg iz duela Šerifa iz Moldavije i luksemburške Fole Eš.

Meč drugog kola će se igrati 25. avgusta.

Legija se baš mučila protiv Linfilda iz Severne Irske, do 82. minuta je bilo 0:0 u Varšavi, a onda je Kante uspeo da postigne jedini gol koji je bio dovoljan ekipi iz Poljske da prođe u drugo kolo.

Filip Mladenović danas u sastavu Legije, odigrao je svih 90 minuta za Vukovićev tim.

U trećem meču sjajne vesti za Crvenu zvezdu koja je čekala poraz nekog od favorita, odnosno od ekipa koje imaju bolji koeficijent, kako bi bila povlašćena u trećem kolu kvalifikacija.

Dinamo Brest je bio bolji od Astane, bilo je 6:3.  Već nakon 22 minuta je bilo 3:0, strelci su bili Gordejčuk 2 puta i Pečenin, a onda je Sedko uspeo da povisi na 4:0 u 37. minutu.

Tomasov je dao nadu gostima da mogu nešto više, a potom i Rotariu koji je pogodio početkom drugog poluvremena za 4:2.

Sve nedoumice rešava Dialo u 55. minutu utakmice, a do kraja još dva gola, oba pred sam kraj. Prvo je Bejsebekov smanjio na 5:3, da bi Dialo svojim drugim golom potvrdio prolazak Dinama u narednu rundu.

Uroš Radaković odigrao svih 90 minuta za Astanu.