Belorusija - BATE grabi ka vrhu, jedan Srbin ukrotio Neman, drugi ređa asistencije!

nedelja 03.05.2020.
19:35

U Belorusiji i dalje kao da se ništa strašno ne dešava, ovog vikenda odigrali su sedmo kolo nacionalnog šampionata, a bitnu ulogu odigrao je i jedan srpski fudbaler.

EPA-EFE/TATYANA ZENKOVICH

Posle lošeg starta sezone, BATE Borisov ponovo igra onako kako smo i navikli od ove ekipe.

Danas je na svom terenu savladao ekipu Nemana rezultatom 3:1, što je četvrta pobeda BATE Borisova u prvih sedam kola.

Vodeći gol za domaće postigao je 29-godišnji srpski napadač Bojan Dubajić, koji je u 12. minutu iskoristio asistenciju Staseviča i sa nekih šest-sedam metara pogodio mrež gostiju.

Pet minuta kasnije, Stasevič je iz penala duplirao prednost, a nadu ekipi Nemana vratio je Kadimjan u 31. minutu meča.

Sve dileme oko pobednika otklonio je Nekajčik, pogotkom u 70. minutu za konačnih 3:1.

Osim pomenutog Dubajića, koji je zamenjen u 60. minutu, starter u ekipi BATE Borisova bio je i Aleksandar Filipović, dok je Nemanja Milić meč odgledao sa klupe za rezerve.
-
Bonus 10

U prva dva današnja meča pobee su ostvarile gostujuće ekipe. Brest je sa 3:0 savladao Belšinu, a Slavija Mozir je sa 3:2 savladala ekipu Vitebska.

Program večeras zatvaraju Soligorsk i Islok iz Minska, a dok ovo pišemo, domaći vode sa 1:0 od 15. minuta golom Lisakoviča, na asistenciju sve boljeg Nikole Antića, bivšeg kapitena Vojvodine. On je i u prethodnom meču, u Kupu, bio asistent svom zemljaku Igoru Ivanoviću protiv Bresta (4:2). Ivanović je i večeras među starterima u ekipi Soligorska, a Zarija Lambulić svoju šansu čeka sa klupe za rezerve.