21:55

Neko je morao da plati ceh posle eliminacije iz kvalifikacija za Ligu šampiona.

EPA/OLAF KRAAK

Večeras je počeo i šampionat Portugala, a na premijeri su se sastale ekipe Famalikaa i Benfike.

Favorizovani gosti su ubedljivo slavili, rezultatom 5:1 i tako povratili samopouzdanje posle bolnog poraza od PAOK-a u Solunu, u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Za domaći tim je debitovao dosadašnji štoper Crvene zvezde Srđan Babić, koji je odigrao svih 90 minuta, ali nije uspeo da spreči težk poraz svog tima.

Benfika je svoju kanonadu večeras započela u 19. minutu golom Valdšmita, samo dva minuta kasnije prednost je duplirao Eveton, a kada je u finišu poluvremena Grimaldo povisio na 3:0, sve je praktično bilo rešeno.

Domaći su do počasnog gola stigli u 68. minutu, kada je Guga savladao Vlahodimosa.