Benfika u finalu, Žile obeležio veče

sreda 05.04.2017.
23:32

Andrija Živković je jedan od junaka Benfike, "Orlovi" su uspeli da se plasiraju u finale Kupa Portugalije.

EPA/MANUEL DE ALMEIDA

Nakon pobede Benfike u prvom meču protiv Eštorila sa 2:1 na gostovanju, danas su "Orlovi" imali velikih problema da se plasiraju u finale.

Gomeš je postigao gol za goste za prednost od 1:0, ali je Kariljo izjednačio. Karlinjos donosi novu prednost Eštorilu na startu drugog dela igre, taj rezultat je vodio u produžetke, a onda na scenu stupa "srpski Roben".

Biće vam jasno zašto smo ga ovako nazvali kada vidite način na koji je uspeo da postigne gol u 54. minutu meča za 2:2, ovaj gol je fenomenalan i već obilazi svet.

Gol možete videti OVDE.

U nastavku, Jonas uspeva da donese Benfiki prednost od 3:2, bio je već 72. minut u toku i domaći su već tada mogli da počnu sa slavljem, ali je sve zakomplikovao Gomeš svojim drugim golom za 3:3.

Do kraja golova nije bilo, Andrija je jedan od junaka meča, Benfika je u finalu kupa.