nedelja 28.04.2019.
20:12

Sjajne partije u Turskoj pruža nekadašnji fudbaler Partizana.

EPA-EFE/SEDAT SUNA

Fudbaleri Bešiktaša ostvarili su vrlo bitnu pobedu u 30. kolu turske Super Lige pošto su na domaćem terenu savladali Ankaraguču sa 4:1.

Povela je domaća ekipa golom Buraka Jilmaza u osmom minutu meča, ali se na drugi pogodak čekao 54. minut kada je Domagoj Vida udvostručio prednost svoje ekipe.

Devet minuta kasnije Jilmaz je sa penala bio precizan, a tračak nade timu iz Ankare pružio je Hadi Sako u 79. minutu takođe iz penala.

Na scenu je potom stupio reprezentativac Srbije Adem Ljajić koji je dva minuta kasnije nakon duplog pasa veoma lucidno "bocnuo" Bajindira za potvrdu trijumfa ekipe iz Istanbula.

Četiri kola pre kraja šampionata Bešiktaš se nalazi na trećem mestu Super Lige sa 59 bodova koliko ima i Galatasaraj koji ima utakmicu manje.

Lider šampionata je Bašakšehir sa 62 osvojena boda.