Bez golova na Emirejtsu, remi ravan porazu Junajteda!

subota 30.01.2021.
20:24

Lester će u nedelju imati priliku da preskoči "crvene đavole".

EPA-EFE/Shaun Botterill

Fudbaleri Arsenala i Mančester junajteda odigrali su na Emirejtsu meč bez golova 0:0 u derbiju 21. kola Premijer lige.

Prvu veliku priliku na meču imao je Fred, čiji udarac je u 20. minutu odbranio Bernd Leno.

U 34. minutu priliku da se proslavi propustio je Bruno Fernandes, koji je iz izgledne pozicije šutirao pored gola.

Veliki peh za tim Ole Gunara Solskjera dogodio se u finišu prvog poluvremena kada se povredio Skoti MekTominaj.

Solskjer je umesto škotskog fudbalera na teren posla znatno ofanzivnijeg Antonija Marsijala.

Prvo veće uzbuđenje u nastavku zbio se pred golom gostiju kada je pokušaj Vilijana završio u korneru.

Najbolju priliku na goste propustio je ipak Edinson Kavani, koji je u 59. minutu posle asistencije Freda šutirao malo pored gola.

Svega nekoliko minuta kasnije sjajna šansa viđena je na suprotnoj strani kada je Aleksander Lakazet pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Od 83. minuta šansu dobio novajlija Martin Odegor, koji je ušao u igru umesto Emila Smit Roua.

Poslednju priliku da se meč ne završi najnepopularnijim rezultatom ponovo je propustio Kavani nakon slabašnog pokušaja u 89. minutu iz peterca.

Ovim remijem nešto zadovoljniji je Arsenal, koji je ostao na osmom mestu na tabeli, ali sa nastavljenom serijom pozitivnih rezultata.

Junajted je drugim mečom bez pobede produbio razliku sa jednog na tri boda i strahuje da sklizne na treće mesto ukoliko u nedelju Lester opravda ulogu protiv Lidsa.