Bez golova u Leganesu, Brašanac igrao zadnjih 20 minuta, sve teži zadatak za Sedorfa

petak 20.04.2018.
23:37

Na premijeri 34. kola španske Primere, ekipa iz Korunje gostovala je u Leganesu.

Beta/AP Photo/Antonio Calanni

Pred oko 10 hiljada gledalaca na stadionu u Leganesu, u duelu između domaće ekipe i Deportiva La Korunje, nije bilo pobednika, meč je okončan najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Najbolja prilika na utakmici viđena je već u sedmom minutu susreta, kada je golman Leganesa fantastičnom intervencijom zaustavio šut Lukasa Pereza, koji je bio u jako dobroj poziciji, ali nije uspeo da provuče loptu pored Kueljara.

U nastavku prilično izjednačena utakmica, Deportivo nešto konkretniji, ali su mreže ostale netaknute.

Treba napomenuti da je dres Leganesa u poslednjih 20 minuta susreta nosio i bivši fudbaler Partizana Darko Brašanac.

Leganes je na četiri kola pre kraja praktično obezbedio opstanak, 14. su na tabeli sa 12 bodova više upravo od Deportiva, koji je prvi ispod crte i ima šest bodova manje od Levantea, koji tek igra svoj meč 34. kola.

Malaga je već ispala, Las Palmas ima šanse samo u teoriji da izbori opstanak, dok će status u Primeri teško zadržati i ekipa Klarensa Sedorfa, naročito ukoliko Levante u 34. kolu slavi.