Bez iznenađenja u francuskom kupu

Autor: Boban Filipović
sreda 21.01.2015.
23:22

Favoriti opravdali očekivanja, najuzbudljivije bilo u Turu, gde je palo čak osam golova, a Sent Etjen slavio tek posle produžetka. PSŽ izbacio Bordo...

Beta/AP Photo/Francois Mori

Prvi meč današnjeg programa 1/16 finala Kupa Francuske odigran je u Kneževini na stadionu 'Luj II', tamo je domaći Monako golovima Okamposa i Maritala eliminisao Evijan.

Miloš Ninković nije bio u protokolu za ovaj meč, još uvek se nije oporavio od povrede kolena.

Velika drama viđena je u duelu Tura i Sent Etjena.

Domaćin je rano poveo, 'zeleni' su u u periodu od 64. do 73. minuta dali tri gola, ali Tur je ekspresno odgovorio sa još dva gola u mreži favorizovanih gostiju te se otišlo u produžetke.

Tur je ostao sa čovekom manje u 103. minutu, Sent Etjen to koristi i sa dva gola u ekstra tajmu dolazi do 1/8 finala.

'Derbi' je odigran na 'Parku Prinčeva' gde je aktuelni šampion Francuske bio bolji od Bordoa.

Kavani i Pastore su tresli mrežu Žirondnaca u prvom poluvremenu, gosti su smanjili na 2:1 početkom drugog dela igre preko Roljana, ali to je sve što su uspeli da učine.

Navijači Pari Sen-Žermena su strepeli poslednjih 10-ak minuta jer je Blanova četa ostala sa igračem manje na terenu posle isklučenja Kamare, međutim, rezultat se nije menjao.