petak 09.03.2018.
22:43

Manolas, De Rosi i Pelegrni su presudili Torinu na premijeri 28. kola Serije A.

BETA/AP Photo/Gregorio Borgia

Posle velikog trijumfa u Napulju u prošlom kolu, Roma je pred svojom publikom savladala Torino sa 3:0.

"Včica" s mučila u prvom poluvremenu, gosti su odolevali do 56. minuta, kada ih je načeo Kostas Manolas.

Posle jednog kornera sa leve strane, 'bikovi' nisu uspeli da otlone opasnost, lopta je na drugoj strani došla do Florencija, ovaj je centrirao, a Grk glavom zakucao loptu u mrežu.

U 73. minutu Torino je ponovo loše branio prekid, neuspelu ofsajd zamku De Rosi je kaznio golom i širom otvorio vrata pobede.

Trijumf je overio rezervista Lorenco Pelegrini iz kontranapada koji je povukao Naingolan u nadokanadi za konačnih 3:0, pa se 'vučica' učvrstila na trećem mestu na tabeli i u dobrom raspoloženju dočekuje revanš meč 1/8 finala Lige šampiona protiv Šahtjora na svom 'Olimpiku'.