nedelja 30.04.2017.
22:34

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su Seltu iz Viga u okviru 35. kola španske Primere.

EPA/Salvador Sas

Izabranici Ernesta Valverdea upisali su četvrti vezani trijumf u španskom šampionatu, sada su slavili na gostovanju u Vigu sa 0:3 (0:1).

Prvu priliku Baskijci su imali u 20. minutu, Munijain je šutirao, ali je Alvarez sjajno intervenisao.

Nekih 15 minuta kasnije, gosti dolaze do prednosti.

Lopta se nakon kornera odbila na drugu stativu, tamo se našao Raul Garsija, koji lako matira golmana Selte za 0:1.

Mogao je Injaki Vilijams da nokautira rivala u 42. minutu, ali je pogodio stativu.

Ipak, nakon samo pet minuta igre u drugom delu, bivši vezista Atletiko Madrida postiže svoj drugi gol. Injaki je šutirao, Alvarez je to uspeo da odbrani, ali na odbitak naleće Garsija, koji povećava prednost Bilbaa na samom startu drugog poluvremena.

Treći gol bio je delo Migela Rika u 83. minutu, inicijativu Selte gosti su prekinulu sjajnom kontrom, koju je pomenuti Riko krunisao pogotkom.

Bilbao ostaje šesti sa 62 boda, samo im jedan bod nedostaje da obezbede mesto u Ligi Evrope naredne sezone.

Što se tiče Selte, sada su na 11. mestu sa 44 boda.