nedelja 10.11.2019.
19:59

Dva kola, dva potpuno različita izdanja ekipe iz Frankfurta.

Epa/Armando Babani

Jedanaesto kolo nemačke Bundeslige kompletirano je večerašnjom utakmicom između Frajburga i Ajntrahta iz Frankfurta.

Domaći su ovaj meč dobili sa 1:0, što im je šesti trijumf od početka sezone, kojim su se priključili grupi timova od drugog do četvrtog mesta na tabeli, konkretno Lajpcigu i Bajernu.

Ajntraht nije uspeo da ponovi blistavu partiju iz prošlog kola, u kojem je na svom terenu deklasirao Bajern sa 5:1. Tome je doprinelo i isključenje Želsona Fernandesa na kraju prvog poluvremena, što je značajno olakšalo posao domaćoj ekipi.

Ovo je Ajntrahtu četvrti poraz ove sezone u Bundesligi, posle kog je ostao na devetom mestu na tabeli sa 17 osvojenih bodova.

Filip Kostić je i ovoga puta bio starter u ekipi Ajntrahta, imao je dobar pokušaj u 59. minutu, a Mijat Gaćinović je priliku da zaigra dobio u drugom poluvremenu.

O skandalu u samom finišu meča čitajte OVDE, a posle svega je sudija isključio još dvojicu igrača.