BL - Dortmund ne staje, pobedio i Augsburg!

nedelja 20.09.2015.
19:23

Fudbaleri Dortmunda nastavljaju da ređaju pobede u Bundesligi i drže korak sa aktuelnim šampionom Bajernom. I Partizanov rival u Ligi Evrope, ekipa Augsburga, konačno osvojio ceo plen.

BETA/AP Photo/Martin Meissner

Peto kolo Bundeslige kompletirano je večeras, utakmicama u Dortmundu i Augsburgu.

Pobede su ostvarile domaće ekipe, a ''Milioneri'' iz Dortmunda su još jednom bili veoma ubedljivi, i to u derbiju kola. Ovog puta su na svom terenu savladali nemačkog predstavnika u Ligi šampiona, ekipu Leverkuzena sa čak 3:0.

Peti uzastopni trijumf Dortmunda najavio je Hofman, vodećim pogotkom u 19. minutu i taj gol je obeležio prvo poluvreme.

U nastavku, još dve lopte završile su u mreži Bernda Lenoa. Igrao se 58. minut, kada je Šinđi Kagava, asistent kod prvog pogotka, duplirao prednost ''Milionera'', a sve dileme rešene su u 74. minutu, kada su domaći iznudili jedanaesterac, a u gol ga je pretvorio Obamejang, za konačnih 3-0.

Golove možete da vidite OVDE.

U isto vreme, uspešan je bio i Augsburg, koji je pred svojim navijačima savladao ekipu Hanovera rezultatom 2-0.

Glavni deo posla domaći su uradili u prvih pola sata, kada su i postignuta oba gola. Goste je ''načeo'' gol Esvejna u 29. minutu, a samo tri minuta kasnije ekipa Augsburga je iznudila i jedanaesterac. Sa bele tačke precizan je bio Verhag i postavio konačnih 2:0.

Augsburg sada ima ukupno četiri osvojena boda iz pet odigranih mečeva i zauzima 14. mesto na tabeli, a u sledećem kolu gostovaće ekipi Menhengladbaha.

Vrh tabele posle 5. kola: Dortmund 15, Bajern 15, Volfsburg 11 bodova...