22:28

Dortmund je sam na vrhu tabele.

EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Hanover je umalo slavio i stigao do vrha tabele protiv Frajburga, ali im to nije pošlo za rukom.

Oni su danas vodili sa 1:0 u gostima, iako je domaćin bio ravnopravan rival tokom čitavog duela, ali su primili gol u poslednjih deset minuta meča.

Domaći su imali veliku priliku da preko Niderlehera stignu do gola u 54. minutu, ali je on promašio penal, da bi na drugoj strani Harnik sve to kaznio i doveo goste do vođstva u 65. minutu utakmice.

Ipak, domaći stižu do izjednačenja preko Petersena u 83. minutu.

Herta je slavila prvu pobedu nakon prvog kola, danas su bili bolji od Leverkuzena sa 2:1.

Leki je doveo domaće u prednost fantastičnim udarcem levom nogom sa ivice šesnaesterca, da bi Salomon Kalu uspeo da postigne gol u 24. minutu i da tako dovede Hertu do velike prednosti.

Ipak, Julijan Brandt smanjuje na 2:1, ali to nije bilo dovoljno gostima.

Borusija iz Dortmunda nije imala više problema na gostovanju Hamburgu, uspeli su da slave veoma ubedljivu pobedu protiv slabe ekipe domaćina.

Kagava je doveo goste u prednost, Obamejang je povisio na 2:0 sredinom drugog poluvremena, a Kristijan Pulišić postavio konačan rezultat u 79. minutu.

U meču Majnca i Hofenhajma domaći su vodili sa 2:0, sjajan gol je postigao Laca u 5. minutu, da bi Muto u 16. povisio na 2:0.

Ipak, do kraja prvog poluvremena Hofenhajm preko Amirija i Vagnera izjednačuje na 2:2.

Nije to bilo sve, čekali su gosti svoju šansu i preko Uta postigli gol u trećem minutu nadoknade za veliku pobedu.