BL - Dortmundov šesnaestogodišnjak jedina svetla tačka, ostali favoriti sigurni!

subota 06.02.2021.
17:25

Borusija iz Dortmunda ponovo poražena.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Frajburg je uspeo da savlada Borusiju iz Dortmunda na svom terenu sa 2:1 u okviru 20. kola Bundeslige.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda u drugom smo videli dva gola Frajburga za tri minuta. Prvo je Vu-Jeong doveo domaće u prednost, da bi Šmid povisio na 2:0.

Gosti su preko Mukoka, mladog igrača koji ima samo 16 godina, stigli do počasnog pogotka.

Majnc je savladao Union Berlin sa 1:0, Niakate je bio strelac jedinog gola i to iz penala u 22. minutu. Domaćima je bio olakšan posao pošto je Šloterbek dobio crveni karton deset minuta od početka drugog dela igre.

Šalke je dočekao Lajpcig na svo terenu i ponovo izgubio, bilo je 0:3. Mukiele je doveo goste u prednost u 3. minutu nadoknade, da bi Zabicer pogodio u 73. minutu. Konačnih 0:3 postavlja Orban u 87. minutu utakmice.

Igrao je Matija Nastasić svih 90 minuta.

Pobedio je i odlični Volfsburg, oni su slavili na gostovanju Augsburgu sa 0:2. Veghost je doveo goste u prednost u 38. minutu, a konačnih 0:2 postavlja Baku.

Mnoge raduje i bolji Leverkuzen koji se vraća u formu, savladali su Štutgart sa ubedljivih 5:2. Demirbaj je sa dva gola u prvom poluvremenu doveo domaće u prednost, ali je Kalajdžić smanjio u 50. minutu.

Bejli je pogodio za 3:1, potom i Virc u 68. minutu, a gostima nije pomogao ni Kalajdžić koji postiže svoj drugi gol za 4:2 u 77. minutu.

Konačnih 5:2 postavlja Grej u 84. minutu utakmice.

Augsburg - Volfsburg 0:2
Leverkuzen - Štutgart 5:2
Frajburg - Borusija D. 2:1
Majnc - Union Berlin 1:0
Šalke - Lajpcig 0:3