BL - Gosti odlični, Ćićarito nastavlja da "razbija"!

subota 19.12.2015.
17:21

Fudbaleri Bajerna, Leverkuzena i Augsburga slavili su danas kao gosti, dok je čast domaćina spasili su Keln i Frankfurt.

BETA/AP Photo/Sebastian Konopka

Veoma zanimljivo prvo poluvreme gledali smo u meču Hanovera i Bajerna, dosta propuštenih prilika na obe strane, ali je više znanja i sreće u ovom periodu imao gost iz Minhena.

Bajern je golom Tomasa Milera iz penala savladao domaćina u okviru 17. kola Bundeslige, a rezultat je u drugom poluvremenu mogao da bude i ubedljiviji u korist Bajerna da je Levandovski iskoristio svoje prilike.

U utakmici Ingolštata i Leverkuzena slavili su takođe gosti identičnim rezultatom kao i Bajern, a jedini gol na ovom meču postigao je Havijer Ernandez.

Belarabi mu je asistirao nakon odlično istrčane kontre, a Ćićarito je rutinski savladao golmana domaćih za pobedu Leverkuzena. Ovo je njegov 7. gol u poslednjih 5 utakmica za Leverkuzen, igra u fantastičnoj formi.

Umalo je slavio i Dortmund u gostima, ali je Borusija imala nešto teži zadatak jer je igrala protiv sasvim solidne ove sezone ekipe Kelna. Imali su gosti prednost sve do 82. minuta, ali onda sledi potpuna propast tima sa Vestfalena.

Jedini gol na ovom meču za Borusiju postigao je Papastatopulos koji je to učinio nakon kornera koji je izveo Mkhitarijan u prvom poluvremenu. Odlično je skočio, bio je sam i glavom je uspeo da savlada protivničkog golmana.

Ipak, Coler je postigao za Keln u drugom poluvremenu i to u 82. minutu, da bi pobedu domaćinu doneo Modeste u poslednjem minutu meča.

Jojić nije odigrao ni minut, Subotić nije bio ni na klupi.

Golom Moraveka slavio je i Augsburg sa 0:1 u gostima protiv Hamburga, i tako je došao do treće uzastopne pobede u prvenstvu čime je pobegao od zone ispadanja.

Fkankfurt je jedina ekipa koja je slavila danas kao domaćin. Gubili su i oni sa 0:1, Verder je došao do prednosti preko Pizara, ali su Mejer i Ajgner preokrenuli rezultat u korist domaćina.

Igrao je i Gaćinović od sredine prvog poluvremena, dok je Aleksandar Ignjovski odigrao ceo meč.