petak 04.12.2020.
22:38

Tim iz Berlina protiv gradskog rivala upisao svoju treću pobedu od početka sezone u Bundesligi.

EPA-EFE/HAYOUNG JEON

Ekipa Herte nije najbolje započela novu sezonu, u slučaju novog neuspeha pretio bi joj pad u zonu ispadanja, ali večeras nije dozvolila kiks na domaćem terenu. U prvom meču desetog kola Bundeslige, Herta je savladala ekipu Union Berlina sa 3:1 i tako se približila sredini tabele.

Nije dobro počelo po domaće, jer je Union Berlin  poveo u 20. minutu meča, golom Nigerijca Avonijia, ali samo četiri minuta kasnije, gosti ostaju sa igračem manje na terenu, zbog isključenja Roberta Andriča.

Union je uspeo da na poluvreme odnese minimalnu prednost, ali nastavak meča je u potpunosti protekao u znaku Herte.

U 51. minutu Pekarik je doneo izjednačenje domaćima, a onda je glavnu ulogu preuzeo Kšištof Pjontek, koji je zaigrao od početka drugog poluvremena, umesto Daride.

Ta izmena se Herti isplatila, Pjontek je bio Hertin čovek preokreta, a golove za konačnih 3:1 postigao je najpre u 74, a onda i u 77. minutu, kada je preciznim udarcem sa petnaestak metara poslao loptu u donji levi ugao.

Union Berlinu je ovo tek drugi poraz u sezoni i za sada je ostao na šestom mestu na tabeli, sa bodom više od Menhengladbaha.