nedelja 26.01.2020.
20:08

"Farmaceuti" sigurni kod kuće.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena slavili su na svojoj "Baj Areni" u 19. kolu Bundeslige protiv Fortune Dizeldorf sa 3:0 (1:0).

Poveli su u finišu prvog poluvremena, kada se u strelce upisao supertalentovani Kai Haverc.

Odličan centaršut Belarabija sa leve strane, pronašao je Haverca, koji glavom matira golmana gostujuće ekipe sa samo par metara.

Otišlo se sa 1:0 na odmor, da bi "Aspirindžije" do drugog gola stigle u 79. minutu.

Nezgodan centaršut Demirbaja iz kornera sa desne strane, lopta je preletela kompletan peterac i stigla do Larsa Bendera, koji je u padu uspeo da je ugura u protivničku mrežu.

Samo 10 minuta kasnije, gosti obaraju Amirija u svom kaznenom prostoru, sudija pokazuje na kreč, odgovornost preuzima rezervista Alario, koji sa bele tačke postavlja konačan rezultat utakmice.

Leverkuzen je sada peti sa 34 osvojena boda, dok je Fortuna na samom dnu sa 19 bodova manje.