BL - Majnc častio, Borusija prekinula post

Autor: Mihajlo Vidojević
petak 16.10.2015.
22:28
Izvor: Sportske.net

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda iskoristili su poklone kojim su ih darivali prvotimci Majnca pa su prvu utakmicu 9. kola Bundeslige rešili u svoju korist i tako prekinuli niz od tri meča bez pobede.

BETA/AP Photo/Michael Probst
BETA/AP Photo/Michael Probst

Povezane vesti

Desetodnevna pauza u nemačkoj Bundesligi prijala je fudbalerima Borusije iz Dortmunda koji su večeras u prvom susretu 9. kola slavili kao gosti neugodnoj ekipi Majnca.

Borusija je na "Kofejs Areni" slavila rezultatom 2:0 (1:0) i to pre svega zahvaljujući poklonima kojim je domaćin darivao ekipu iz Dortmunda.

Golove pogledajte OVDE!

Niko Bungert omogućio je fudbalerima Borusije da stvore gol priliku u 18. minutu pošto je poslao pogrešan pas iz zadnje linije pravo u noge protivničkom igraču. Pjer Emerik Obamejang bio je nesebičan pa je uposlio Marka Rojsa koji rutinski pogađa mrežu za vođstvo "Milionera".

Već na početku drugog poluvremena strelac vodećeg gola za Borusiju mogao je da duplira prednost sa penala ali je njegov udarac zaustavio golman Baumgartlinger. Recimo i to da je prekršaj skrivio Niko Bungerter ali van kaznenog prostora pa je promašajem zadovoljena pravda.

Tačku na trijumf Borusije stavio je Henrik Minhatarijan pogotkom u 83. minutu posle još jedne očajne intervencije fudbalera Majnca.

Borusija je tako upisala šestu pobedu u Bundesligi i zadržala drugu poziciju na tabeli sa 20 bodova, dok bi Majnc mogao da padne ispod desetog mesta ukoliko pratioci ostvare pobede za vikend.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke