petak 05.04.2019.
22:31

Mladi Mateta postigao svoj prvi het-trik u Bundesligi.

Epa/Srđan Suki

Majnc u derbiju donje polovine Bundeslige razbio Frajburg sa 5:0, prekinuvši seriju od četiri vezana poraza.

Gosti su imali prvu pravu priliku na meču preko Štencela, ali od tada je sve u znaku domaćina.

U dvadesetom minutu Majnc dolazi do vođstva od 1:0 preko Boetisa u 20. minutu, da bi  Matita napravi svoj mini šou sa dva gola u razmaku od osam minuta.

Rezultatom 3:0 se otišlo na poluvreme, ali i posle nastavka smo imali reprizu događanja iz prvog dela igre.

Majnc je prepustio inicijativu Frajburgu koji nije koristio svoje šanse da bi domaći opet iz dva brza napada postigli i dva gola.

Prvo je u 73. minutu Onisivo povisio na 4:0 da bi tačku na meč stavio Mateta svojim trećim golom i tako postavio konačnih 5:0 u Majncu.

Posle ove utakmice dva tima su samo rotirala svoje pozicije, Majnc se popeo na 12-to dok je Frajburg pao na 13-to mesto Bundeslige.