BL: "Poker" Gladbaha, Bajern pet bodova od drugog mesta

nedelja 25.11.2018.
20:08

Fudbaleri Borusije Menhengladbah nastavili su sa dobrim partijama ove sezone.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Puleni Ditera Hekinga slavili su na "Borusija Parku" protiv Hanovera sa 4:1 (2:1), pa su se tako vratili na drugo mesto na tabeli Bundeslige.

Poveli su interesantno gosti i to u prvom minutu, strelac je bio Bobi Vud, na asistenciju Fulkruga.

To je razljutilo Borusiju, koja poravnava već u sedmom minutu, novi gol je upisao Torgan Azar, sjajno je Belgijanac šutirao iz kaznenog prostora rivala.

U finišu prvog dela, preokret. Švajcarac Lang beži neopreznoj odbrani Hanovera i matira golmana gostiju za 2:1.

Sa tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi nakon 15ak minuta igre u nastavku na asistenciju Azara, Lars Štindl povećao prednost Gladbaha na 3:1.

Konačan rezultat postavio je švajcarski reprezentativac Zakarija u 77. minutu utakmice.

Gladbah je tako upisao treći vezani trijumf u Bundesligi i nalazi se na drugom mestu na tabeli sa 26 bodova, četiri manje od vodećeg Dortmunda. Hanover prvi ispod crte sa devet bodova.