nedelja 01.04.2018.
15:28

Bivši fudbaler Crvene zvezde Ričmond Boaći debitovao je u dresu Đangsu Suninga i neposredno nakon ulaska u igru sa klupe postigao prvenac u dresu kineskog kluba.

Sportske.net

Smena na klupi Đangsu Suninga dala je rezultata, pošto je ekipa dobro reagovala na šok terapiju i upisala drugu pobedu u kineskoj Super ligi.

Ekipa koju je do pre nekoliko dana sa klupe predvodio Fabio Kapelo savladala je Tjanđin Tedu rezultatom 2:1 (0:0) u poslednjoj utakmici 4. kola kineskog šampionata.

Na golove se čekalo sve do završne faze utakmice i "blitzkrieg-a" domaćih koji su za tri minuta postigli dva gola.

Petnaest minuta pre kraja Đangsu je poveo golom Ričmonda Boaćija. Napadač Crvene zvezde u igru je ušao sa klupe u 57. minutu, a već u 75. uspešno je realizovao penal i tako stigao do prvenca na debiju u dresu novog kluba.

Dva minuta kasnije Aleks Tešeira duplira prednost Đangsua tako da Džonatanov pogodak iz 81. minuta nije imao veći znaćaj za goste, osim što su u poslednjih deset minuta imali šansu da stignu do boda što im nije pošlo za rukom.

Ričmondu Boaćiju ovo je bio prvi nastup za Đangsu Suning u koji je u smiraj zimskog prelaznog roka u Kini stigao iz Zvezde za sumu od 5.5 miliona evra.