Boateng stavio tačku na seriju Viljareala

petak 17.03.2017.
22:40

Las Palmas i Viljareal večeras otvorili 28. kolo Primere, domaćin veći deo meča odigrao sa igračem više i na kraju došao do tri boda.

screenshot: Youtube.com

Ekipa Las Palmasa zaustavila je večeras zahuktalu ''Žutu podmornicu'' u prvoj utakmici 28. kola Primere.

Posle tri uzastopne pobede, Viljareal je večeras kao gost poražen rezultatom 1:0, a ključni detalji ove utakmice dogodili su se u prvih dvadesetak minuta.

Las Palmas je poveo već posle 10 minuta igre, kada je Kasteljano odlično centrirao sa leve strane, a Boateng udarcem glavom savladao golmana Fernandeza - 1:0. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat meča.

Devet minuta kasnije, novi udarac za gostujuću ekipu. Viktor Ruiz je kao poslednji igrač odbrane prekršajem zaustavio kontru domaćih i naravno, zaradio direktan crveni karton.

Brojčano jači, fudbaleri Las Palmasa su do kraja imali nekoliko prilika i da uvećaju prednost, ali ih nisu koristili, baš kao ni Sansone na drugoj strani u 59, ili Gaspar u 80. minutu meča.

Viljareal je ostao na petom mestu sa 48 bodova, a Las Palmas na 11. poziciji sa 35 bodova.

Naš reprezentativac Antonio Rukavina večeras nije ulazio u igru uekipi Viljareala.