subota 17.09.2022.
19:53

Loš start sezone za Sampdoriju.

EPA-EFE/FABIO FAGIOLINI

Fudbaleri Specije pobedili su Sampdoriju na svom stadionu sa 2:1 (1:1) u utakmici 7. kola Serije A.

Agonija Sampe u novoj sezoni se nastavlja. Specija je već peti tim koji je uspeo da ih savlada u aktuelnoj kampanji i Marka Đampaola stavi na tanku granu koja preti da pukne svakog sekunda.

Poveli jesu, ali izdržali nisu. Abdelhamid Sabiri je u 11. minutu doneo prednost timu iz Đenove spektakularnim golom sa 30 metara, da bi poravnao Džejson Muriljo autogolom već u sledećem napadu Specije. Konačan rezultat postavio je Mbala Enzola u 72. minutu. Filip Đuričić je igrao do 81. minuta kada ga je zamenio Fabio Kvaljarela.

Sampdorija ima tek dva poena posle sedam odigranih utakmica i tako se nalaze na pretposlednjem mestu u Seriji A, dok je Specija sakupila osam što je dovoljno za 10. poziciju.