Bordo za 45 minuta rešio Vahine "Kanarince"

nedelja 07.10.2018.
16:51

Fudbaleri Bordoa su lako i ubedljivo slavili u devetom kolu francuske Lige 1.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

Na "Matmu Atlatiku" u Bordou gostovao je Nant, a domaćin je slavio sa ubedljivih 3:0 (3:0).

Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu, domaćin je poveo u petom minut, strelac je bio pozajmljeni igrač Intera Jan Karamo.

Samo dva minuta kasnije, Kamano duplira prednost "Žirondinaca".

U 42. minutu, penal za Bordo, Kamano preuzima odgovornost i postiže svoj drugi gol na utakmici za 3:0.

Bilo je prilika u nastavku za obe ekipe, najpre je Karamo u 55. minutu bio blizu postizanja drugog pogotka, ali je lopta nakon njegovog udarca otišla tik preko gola, da bi dva minuta kasnije Koštil spasao domaćina, nakon pokušaja Bošilje.

U finišu je Kalu mogao da uveća prednost "Žirondinaca", ali je Tatarusanu uspeo da sačuva mrežu.

Na kraju ubedljiv trijumf Bordoa, koji skače na šesto mesto sa 14 bodova, Nant, koji je danas po prvi put sa klupe predvodio Vahid Halihodžić, pretposlednji sa šest osvojenih bodova.