Bosanci prosuli pobedu u nadoknadi, Belgija brojala do osam, Ronaldo pobedio Letoniju!

nedelja 13.11.2016.
22:42

U večernjem terminu odigrana su još tri susreta u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Beta/AP Photo/Yorgos Karahalis

Grupa H

Grčka - Bosna i Hercegovina 1:1 (0:0)

Bosanci su vodili tokom većeg dela susreta, delovalo je da će doći do svih bodova na gostovanju, ali su sve upropastili u poslednjim minutima.

U prvom poluvremenu viđena je totalna dominacija Bosanaca, krunisali su je u 32. minutu.

Pjanić je odlično izveo slobodan udarac sa oko 30ak metar od gola Grčke, lopta je pogodila stativu i odbila se pravo u Karnezisa, te je od grčkog golmana završila u mreži. (Pogotak u prilogu)

U drugom poluvremenu su Grci zagrali dosta bolje, dobre šanse su imali Mitroglu i Fortunis, a mogao je i Džeko da donese novu radost Bosancima.

I jedni i drugi su ostali sa igračem manje u 80. minutu. Papadopulos je zaradio direktan crveni karton, drugi žuti sa druge strane dobio je Džeko.

Delovalo je da je sve gotovo u Pireju ali tako nije mislio Cavelas, koji je golom u poslednjem minutu nadoknade poravnao rezultat.

Fantastično je iskusni Cavelsa zahvatio loptu nakon lošeg izbacivanja Bosanaca, Begović tu nije mogao ništa. U nastavku pogledajte njegovu majstoriju koja je Grke ostavila na tri boda više od Bosanaca, i dva manje od stoprocentne Belgije.

*Cavelas za bod kod kuće

*Pjanićeva "bomba" iz 32. minuta i autogol Karnezisa

Belgija - Estonija 8:1 (3:1)

Izabranici Roberta Martineza nisu imali milosti pred svojom publikom protiv Estonaca, ispratili su ih sa čak sedam golova u mreži.

Sjajnu partiju pružio je Dris Mertens, koji je postigao dva pogotka, naterao je Klavana da zatrese sopstevnu mrežu, a asistirao je i Azaru u 25. minutu.

Poveli su domaći preko Menijea, na 2:0 povisio je upravo Mertense, a Azar je manje-više otklonio sve sumnje o pobedniku.

Ipak, malu dozu neizvesnosti uneo je Anier četiri minuta kasnije, kada je savladao Kurtou na asistenciju Tenistea.

Više o prvom delu igre OVDE.

U nastavku su Beglijanci nastavili da napadaju, najpre je Karasko povisio na 4:1, da bi Klavan samo dva minuta kasnije zatresao sopstvenu mrežu.

Čovek koji je naterao Klavana da savlada svog golmana, Dris Mertens, postigao je šesti gol "Crvenih Đavola", samo četiri minuta nakon pomenutog autogoloa štopera Liverpula.

Sedmi gol i osmi gol domaćih bili su delo Romelua Lukakua.

Grupa B

Portugalija - Letonija 4:1 (1:0)

Aktuelni prvaci Evrope lako su savladali slabašne Letonce. Poveli su u prvom poluvremenu preko Kristijana Ronalda. Zvezda Reala bio je precizan sa bele tačke u 28. minutu.

U drugom delu igre, imao je Ronaldo šansu da duplira prednost, ali je ovoga puta bio neprecizan sa kreča.

* Promašen penal Kristijana Ronalda

Osam minuta nakon toga, Zjuzins je uneo dramu, tako što je poravnao rezultat.

Ipak, nije dugo trajala ta drama, kako je Vilijam Karvaljo pogodio nakon maestralne asistencije Rikarda Kvarežme.

Ronaldo se ipak još jednom upisao u strelce, Kvarežma mu je asistirao za gol u 85. minutu.

Konačan rezultat postavio je Bruno Alveš u nadoknadi vremena.