Brazil se igrao s Turcima u Istanbulu

Autor: Boban Filipović
sreda 12.11.2014.
21:32

Dungin tim zasijao punim sjajem pod reflektotima "Ataturk" stadiona, gde je večeras domaćinu spakovao četiri komada.

Beta/AP Photo/Wong Maye-E

Katastrofa Turaka krenula je u 20. minutu meča kada Fernandinjo kroz sredinu šalje jednu dubinsku loptu za Nejmara koji beži čuvarima i bez problema, šmekerski, dovodi "Karioke" u vođstvo.

Već četiri minuta kasnije Brazilci dupliraju prednost, Danilo je probio po desnoj strani i centrirao za Luiza Adrijana, ispred njega je Samih Kaja koji nespretno reaguje i šalje loptu u svoju mrežu.

Neporsredno pre odlaska na odmor Brazil vodi sa 3:0. Oskar i Nejmar su fantastičnim duplim pasom izigrali nekoliko turskih igrača, napadač Barse je malo oklevao u završnici, ali ipak pravovremeno uposlio Vilijana koji je natrčavao i pogodio samo ćoše gola Volkana Demirela.

U drugom poluvremnu samo jedan gol i to na isteku sata igre. Maestralan dupli pas Nejmara i Vilijana, odbrana Turske ponovo ispada 'k'o iz džipa', a napadač Barse postiže svoj drugi gol na meču za konačnih 0:4.