Brazil u 100. minutu do pobede, Kolumbija zbunjena

četvrtak 24.06.2021.
08:26

Kontroverzne odluke.

EPA-EFE/Andre Coelho

Brazil je slavio protiv Kolumbije u četvrtom kolu grupe B Kopa Amerike rezultatom 2:1.

Pobeda Brazilaca ostala je u senci kontroverznog suđenja.

Povela je Kolumbija već u 10 minutu izvanrednim golom. Dijaz je makazicama zatresao mrežu domaćina. Kolumbijci su sa minimalnom prednošću i nadom otišli na pauzu.

U 78. minutu Firmino postiže pogodak za 1:1. Malo zbunjujuća situacija u kojoj lopta udara sudiju i menja pravac, a Kolumbija traži prekid igre i ne dobija ga. Sudija Pitana je posle gledanja snimka odlučio da lopta nije promenila posed i da nije bilo sporne situacije.

Sve je palo u vodu u čak 100. minutu. Verovatno niko nije očekivao nadoknadu od čak 10 minuta, ali takva je bila sudijska odluka. Kazemiro je doneo pobedu Brazilu. Nejmar je izveo korner, a fudbaler Real Madrida glavom zatresao mrežu.

U drugom meču B grupe Ekvador i Peru igrali su nerešeno 2:2.