Brazilac odveo Sosijedad u osminu finala

sreda 20.01.2021.
20:53

Očekivana pobeda favorita.

EPA-EFE/Juan Herrero

Novi putnik u osminu finala španskog Kupa kralja je ekipa Sosijedada, koja je večeras kao gost savladala ekipu Kordobe rezultatom 2:0.

Domaćin je uspešno odolevao tokom prvog poluvremena, a u drugom je glavnu ulogu na terenu preuzeo napadač gostiju Vilijan Hose.

Brazilac je u 57. minutu lepo ispratiodugu loptu Roberta Lopeza i iz neposredne blizine je sproveo u mrežu.

Nade domaćih da mogu do iznenađenja potrajale su do 84. minuta, kada je Vilijan Hose sa 17-18 metara uputiosnažan i precizan udarac u donji desni ugao gola domaćih i postavio konačnih 2:0 za Sosijedad.

Domaći su u finišu meča ostali i bez isključenog Del Morala, koji je dobio i drugi žuti karton.

Večeras se igra još jedna utakmica 1/16 finala, Alkojano će od 21 čas dočekati Real Madrid.