nedelja 09.06.2019.
22:56

Ubedljiv trijumf "Karioka" pred početak Kopa Amerika.

EPA-EFE/Sebastião Moreira

Selekcija Brazila slavila je na stadionu u Portu Alegreu protiv reprezentacije Honurasa sa ubedljivih 7:0 (3:0).

Poveli su Titeovi puleni u šestom minutu, strelac je bio napadač Mančester sitija Gabrijel Žesus, na asistenciju Danija Alveša.

Samo sedam minuta kasnije, Tijago Silva je povisio na 2:0, asistent ovoga puta Kutinjo.

Upravo je vezista Barselone bio strelac trećeg gola za "Karioke", igrao se 37. minut kada je precizno izveo jedanasterac, a prethodno su gosti ostali sa igračem manje, crveni je zaradio Kioto.

Otišlo se sa 3:0 na odmor, da bi u nastavku Gabrijel Žesus postigao svoj drugi gol na utakmici, ovoga puta na asistenciju saigrača iz Mančester sitija Fernandinja.

U 56. minutu David Nereš postiže i peti gol za Brazilce, da bi samo devet minuta kasnije Firmino povisio na 6:0.

Konačan rezultat postavio je napadač Evertona Ričarlison u 70. minutu utakmice.

Brazil je i domaćin predstojećeg Kopa Amerika, a turnir će otvoriti 15. juna protiv Bolivije. Takmičiće se u grupi A, a pored Bolivije u grupi su i Peru i Venecuela.

Tite je izveo sledeći sastav: Alison, Alveš, T. Silva (Miranda), Markinjos (Militao), Filipe Luis, Artur (Alan), Kazemiro (Fernandinjo), Ričarlison, Kutinjo (Everton), Nereš, G. Žesus (Firmino)