nedelja 07.07.2019.
23:59

Brazil po deveti put osvojio 'Kopa Amerika'.

Beta/AP Photo/Silvia Izquierdo

Domaćin ovogodišnjeg šampionata Južne Amerike, selekcija Brazila, osvojila je večeras trofej u ovom takmičenju pred svojim navijačima na ''Marakani'' u Riju.

Brazil je u finalu bio bolji od selekcije Perua, na kraju je bilo 3:1 za domaćina, iako je dobar deo drugog poluvremena odigrao sa fudbalerom manje na terenu.

Podsetimo, ove dve selekcije su se već sastale u grupnoj fazi takmičenja, gde je Brazil slavio sa 5:0, ali Peru se ''na mala vrata'', kao trećeplasirani u grupi izborio za plasman u nokaut fazu. Tamo je najpre eliminisao Urugvaj, pa Čile, dok je Brazil do finala stigao preko Argentine.

Vođstvo Brazilcima večeras je doneo Everton u 15. minutu posle odličnog centaršuta Gabrijela Žezusa sa desne strane, a finiš prvog poluvremena bio je prilično uzbudljiv.

Prvo su u 44. minutu gosti iznudili penal, koji je realizovao Gerero i kada se činilo da će se rezultatom 1:1 otići na odmor, Brazilci su uspeli u nadoknadi vremena da preko Gabrijela Žezusa vrate preednost i povedu sa 2:1.

U nastavku, u 70. minutu meča, Žezus je isključen zbog drugog žutog kartona i postao prvi igrač u finalima Kopa Amerika koji je na istoj utakmici postigao gol, upisao asistenciju i zaradio isključenje.

Brazilci su posle njegovog isključenja ''umrtvili'' igru, a sve nade Peruanaca u preokret raspršile su se u 88. minutu kada je Zambrano nesmotrenom intervencijom skrivio penal nad Evertonom.

Rezervista Ričarlison je bio precizan sa bele tačke za konačnih 3:1 i veliko slavlje na ''Marakani''.