subota 01.08.2020.
19:59

U utakmici bez takmičarskog značaja na "Rigamontiju" nije bilo pobednika.

EPA-EFE/SIMONE VENEZIA

Fudbaleri Breše i Sampdorije sastali su se u okviru poslednjeg kola Serije A, pobednika nije bilo, susret je završen rezultatom 1:1 (0:1).

Gosti iz Đenove su najpre imali penal u 27. minutu, nakon što je jedna igrač Breše igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Kvaljarela je preuzeo odgovornost, ali je šutirao preko gola.

U 41. minutu ipak stižu do prednosti, sjajan gol veziste Mehdija Lerisa sa ivice kaznenog prostora rivala.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 49. minutu gosti skrivili penal, odgovornost je preuzeo Toregrosa, poslao je loptu u jednu, golman je otišao u drugu stranu, 1:1 već na startu drugog dela igre.

Mogao je Koli brzo da vrati prednost gostima iz Đenove, ali je Andrenaći odlično odbranio njegov pokušaj, da bi u finišu Breša imala par prilika da se od elite oprosti pobedom, ali nije vredelo, Toregrosin pogodak je poništen zbog ofsajda, Žmrhal je pogodio prečku.

U samom finišu je Sampdorija ostala i sa igračem manje, Askildsen je zaradio dva žuta kartona za samo 10ak minuta.

Na kraju 1:1, Breša se sa pretposlednje pozicije na tabeli vraća u Seriju B, Sampdorija je imala sezonu za zaborav sa svega 42 sakupljena boda.