Bundesliga - Atomski fudbal na Vestfalenu! Provala oblaka, kiša golova i remi po meri "bikova"!

utorak 17.12.2019.
22:23

Izgleda da je 2:0 zaista najgori rezultat na poluvremenu...

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

U derbiju 16. kola nemačke Bundeslige, fudbaleri Borusije remizirali su u Dortmundu sa liderom na tabeli Lajpcigom rezultatom 3:3.

Sjajan meč gledali smo u Dortmundu u kojem je od samog početka meča padala velika kiša.

"Milioneri" su odličnom igrom u prvom poluvremenu stekli veliku prednost od 2:0.

Izašli su potom puleni Julijana Nagelsmana bez straha i nakon manje od deset minuta uspeli da poravnaju rezultat.

Iskoristio je Timo Verner dve velike greške Burkija u 47. i Branta šest minuta kasnije kako bi sa dva gola vratio stvari ispočetka.

"Milioneri" su stigli do novog vođstva u 55. minutu nakon akcije Rojsa po desnoj strani koji je asistirao Džejdonu Sanču za gol.

Nisu se predavali "bikovi" koji su nakon toga krenuli u veliku ofanzivu, a takav pristup im se isplatio kada je Patrik Šik iskoristio konfuziju odbrane Dortmunda i savladao Birkija u 78. minutu za bod koji će "bikove "održati na distanci od četiri boda na tabeli u odnosu na Dortmund.

Mogla je Borusija do pobede i u poslednjim trenucima meča, ali veliki pritisak na goste nije urodio plodom.

U istom terminu odigrana su još dva meča u Bundesligi.

Augsburg je kod kuće savladao Fortunu sa 3:0, dok je Hofenhajm bio bolji od Uniona u Berlinu 2:0.