subota 23.05.2020.
20:21

Sedam pogodaka videli smo u Minhenu.

EPA-EFE/ANDREAS GEBERT

U okviru 27. kola nemačke Bundeslige, fudbaleri Bajerna savladali su u Minhenu ekipu Ajntrahta rezultatom 5:2.

Domaćin je bolje otvorio meč i poveo u 17. minutu kada je Leon Gorecka iskoristio dodavanje Milera i savladao Trapa.

Do kraja poluvremena Bavarci su duplirali vođstvo, igrao se 41. minut kada je Tomas Miler zatresao mrežu gostiju.

Već u prvom minutu u nastavku igre, ekipu iz Frankfurta sačekalo je novo neprijatno iznenađenje, u strelce se upisao i Robert Levandovski.

I pored toga, tim Adija Hitera se nije predavao, pa je preko veoma raspoloženog Martina Hinteregera smanjio na 3:2 golovima u 52. i 55. minutu igre.

Međutim, Ajntraht nije imao snage da se u potpunosti vrati u meč, pa je šest minuta kasnije pogodio Alfonso Dejvis.

Mogao je Mijat Gaćinović da meč uvede u neizvesnu završnicu, ali je njegov udarac iz neposredne blizine odbranio Nojer.

Konačan rezultat postavio je Hintereger nespretnim autogolom u 74. minutu, a Kostić je mogao da se upiše u strelce, ali je njegov udarac u finišu meča završio na stativi.

Filip Kostić odigrao je čitav meč u dresu Ajntrahta, dok je Mijat Gaćinović zamenjen u 71. minutu susreta.