nedelja 01.03.2020.
17:23

Bajern sada ima tri boda prednosti u odnosu na "bikove".

EPA-EFE/RONALD WITTEK

U 24. kolu nemačke Bundeslige, Lajpcig je remizirao na domaćem terenu protiv Bajera iz Leverkuzena rezultatom 1:1.

Gosti iz Leverkuzena su dosta bolje ušli u meč i nakon nekoliko opasnih situacija poveli u 29. minutu.

Koban po Lajpcig bio je Leon Bejli koji je lako savladao Gulašija unutar kaznenog prostora.

Prošlo je samo tri minuta, a domaćin je već izjednačio preko Patrika Šika koji je iskoristio centaršut Nkunkua sa leve strane i glavom zatresao mrežu "farmaceuta".

Nešto konkretniji su bili "bikovi" u drugom poluvremenu, prvo zapretili preko Nkunkua, a u finišu meča je pokušao i Sabicer čiji je udarac otišao preko gola.

Zanimljiva situacija desila se u poslednjem minutu regularnog dela kada je Upamekana lopta pogodila direktno u ruku, ali sudija Cvajer smatrao je da je ruka bila u prirodnom položaju.