nedelja 07.02.2021.
17:22

Fantastična partija reprezentativca Srbije.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Reprezentativac Srbije Filip Kostić obeležio je susret 20. kola nemačke Bundeslige u Zinshajmu gde je Ajntraht savladao Hofenhajm sa 3:1.

Hitronogi fudbaler doveo je svoj tim u vođstvo u 15. minutu kada je iskoristio lepo dodavanje Junesa i rutinski matirao Baumana, a sa odličnom igrom nastavio je i u drugom poluvremenu.

Rezervista Ilas Bebu je poravnao rezultat u 47. minutu, a onda je na scenu ponovo stupio Kostić koji je sa dve asistencije praktično rešio pitanje pobednika.

Sve se dogodilo u razmaku od dva minuta, centaršut iz prekida je u gol pretvorio Obite N'Dika u 62, da bi u 64. minutu Andre Silva glavom pogodio posle sjajnog prodora Kostića po levoj strani.

Tako je u duelu srpskih reprezentativaca Mijat Gaćinović, koji je odigrao prvo poluvreme, ostao na gubitničkoj strani, dok se Kostiću u igri pridružio i Luka Jović koji je ušao sa klupe u 73. minutu meča.

Kostić je potvrdio da se od početka 2021. godine nalazi u sjajnoj formi sa dva pogotka i čak sedam asistencija.