petak 18.10.2019.
22:22

Odigrana je prva utakmica osmog kola najbolje lige Nemačke.

EPA-EFE/ARMANDO BABANI

Domaćin završio stvari već u prvom poluvremenu golovima Pasijense, da bi u nastavku Dost overio ubedljivu pobedu od 3:0.

Portugalac je otvorio svoj konto već u četvrtom minutu kada koristi sjajno poigravanje Da Koste, napadač stiže do svog drugog gola samo petnaestak minuta kasnije.

Kostić je probio po levom boku, krilo dodaje napadaču Ajntrahta koji šutira i pogađa Dragovića u ruku. Pasijensija sam preuzima odgovornost i u sedamnaestom minutu Frankfurt vodi sa 2:0.

Imao je Portugalac još jednu šansu, Kostić se čak i upisao u strelce, ali je VAR poništio gol Kragujevčanina.

Drugo poluvreme je počelo jakom inicijativom gostiju, Leverkuzen je čak tražio i penal posle igranja rukom fudbalera Ajntrahta u svom šesnaestercu, ali sudija posle konsultacija sa VAR-om pokazuje da se igra nastavlja.

Bas Dost kruniše sjajnu partiju domaćeg tima, Holanđanin u 80. minutu overava trijumf nad "farmaceutima" i konačni rezultat 3:0.

Filip Kostić je odigrao ceo meč za Ajntraht, Gaćinović je ušao umesto Dosta u 85. minutu dok je Joveljić utakmicu odgledao sa klupe.