subota 05.12.2020.
22:56

"Plavci" će početak sutrašnjeg dana dočekati na čelu tabele.

EPA-EFE/Mike Hewitt

Fudbaleri Čelsija drugi dan vikenda dočekuju na čelu tabelepošto su u 11. kolu Premijer lige nakon preokreta savladali Lids3:1.

Počelo je nepovoljno po ekipu domaćin na Stamoford Bridžu kada je Patrik Bemford već u četvrtom minutu doveo goste iz Lidsa u vođstvo.

Engleski fudbaler je iskoristio sjajnu loptu u prostor Kalvina Filipsa vešto prevarivši Eduara Mendija za rano vođstvo.

Već u 10. minutu Timo Verner je propustio kolosalnu priliku za izjednačenje pogodivši prečku iz veoma izgledne pozicije nakon kornera.

Izjendačenje je usledilo u 27. minutu, a gol je postigao četvorosturuki strelac u nedavnoj pobedi nad Seviljom - Olivije Žiru.

Iskusni Francuz je sjajno iskoristio centaršut Džejmsa vešto postaviviši nogu ispred odbrane gostiju. Meč je krenuo od nule.

Usledio je nešto mirniji period igre, a monotoniju je razdrmao Kurt Zuma u 61. minutu pošto je zakucao loptu u gol nakon kornera.

Samo osam minuta kasnije Žiru je propustio da otkloni svaku dilemu po pitanju pobednika, a nedugo zatim i Verner je potvrdio da danas definitivno nema svoj dan.

Konačan rezultat postavio je rezervista Kristijan Pulišić u trećem minutu nadoknade vremena nakon sjajne akcije u kojoj su učestovali Mateo Kovačić i Verner.
Пласман обезедио SofaScore LiveScore

18 Komentara

Naka TZ (CFC)
Sunday, 06.12.2020
09:15

Napokon je tim nasao pravu formaciju i igru za dobre rezultate.4-3-3 nam extra lezi pogotovo u ovakvoj postavi samo umjesto Havertza ili Mounta moglo bi se naci mjesta i za Kovacica a tu je i Pulisic mada tesko je sada izbaciti Wernera ili Ziyecha a i Giroud igra extra na poziciji napadaca ono sto je za sad sigurno bolje od Abrahama.Ovaj tim ima itekako mocnu prvu postavu a i jaku klupu sto je meni itekako dobar potencijal za najvece trofeje i rezultate samo nastaviti ovako .

Fan Celsija
00:35

Dobra utakmica, Lids je pokazao da je dosta nezgodan, šteta za Vernerov promašaj, ali bitno je da se trudi i daje sve od sebe. Zuma kiksao kod gola Lidsa, ali ostatak meča sjajan. Maunt, Džejms, Silva, Kante standardno odlični, Pulišić se polako vraća u formu. Nakon par godina turbulencije napokon smo konkurentni u borbi za titulu, nadam se da poslije kola ostajemo na prvom mjestu.

00:08

Odlicna utakmica! Werner svaki dan posle treninga da ostane jos 1h da radi na zavrsnici.

Medox
00:02

Celsi ce osvojiti PL . Imaju najbolji tim. Povredi se Zijeh udje Pulisic izadje Haverc udje Kovacic.

Celsi ima najjacu klupu u ligi i mislim da to dosta znaci jer ovi igraci su labavi ko K.. padaju na mali kontakt povredjuju see ... brate pre nije bilo tako igralo se fudbal sad sve balerinee

15:10

Tada nije bilo VAR pa se moglo udariti protivnik a sudije da to ne primete.

Sveznalac-NoviProfil
00:00

Odlicna utakmica! Steta sto nije ostala mreza netaknuta ali sve u svemu prezadovoljan. Havertz jedino nikako da se trgne tj. ne moze mu Lamps naci poziciju, ja sam i bio kada je bilo 50:50 izmedju njega i Sanca bio za Sanca ali sta je tu je. Sto se tice Tima stvarno ga nece, nadam se da ce ga poceti sreca pratiti jer je fantastican ali nece ga eto taj zavrsni udarac. Sto se tice Mendija kod gola bolje nije mogao.

15:13

Gol koj je primio nije Mendi kriv nego Zuma, (pogledaj snimak) trci pa zastane pa opet trci. Werner nek ne daje Golove svake utakmice ali nek ima asistencija, asistencija je pola gol.

Tuesday, 08.12.2020
14:21

Pa ne krivim ja Mendija nego vecina ovde ce ga okriviti na to sam mislio. Sto se tice Tima on je po meni vec sad nas najbolji igrac a biti ce ako Bog da bolji samo

14:21

NIKE
Saturday, 05.12.2020
23:59

Chelsea lagano dobio, realan rezultat bi trebao biti 7-2 za Chelsea, ali Verner, pa Haverc i Žiru su dosta primasili.. sad sa rezervama protiv Krasnodara da se momci odmore do Evertona..